make 4.2.91 - en to hr translation catalogue (423 entries)

en: attempt to use unsupported feature: '%s'
hr: pokušaj upotrebe nepodržane značajke „%s“

en: touch archive member is not available on VMS
hr: u VMS sustavu nije moguće „touch“ (promijeniti vrijeme modifikacije)
    člana arhive

en: touch: Archive '%s' does not exist
hr: touch: arhiva „%s“ ne postoji

en: touch: '%s' is not a valid archive
hr: touch: „%s“ nije valjana arhiva

en: touch: Member '%s' does not exist in '%s'
hr: touch: član arhive „%s“ ne postoji u arhivi „%s“

en: touch: Bad return code from ar_member_touch on '%s'
hr: touch: ar_member_touch() na „%s“ nije uspjela

en: lbr$set_module() failed to extract module info, status = %d
hr: lbr$set_module() nije uspjela izvući obavijesti o modulu, status = %d

en: lbr$ini_control() failed with status = %d
hr: lbr$ini_control() nije uspjela, status = %d

en: unable to open library '%s' to lookup member status %d
hr: nemoguće je otvoriti biblioteku „%s“ radi uvida u status člana %d

en: Member '%s'%s: %ld bytes at %ld (%ld).
hr: Član arhive „%s“%s: %ld bajtova na adresi %ld (%ld).

en:  (name might be truncated)
hr:  (može biti da je skraćeno)

en:   Date %s
hr:   Datum %s

en:   uid = %d, gid = %d, mode = 0%o.
hr:   uid = %d, gid = %d, mȏd = 0%o.

en: Recipe has too many lines (%ud)
hr: Recept ima previše redaka (%ud)

en: *** Break.
hr: *** Prekid.

en: *** [%s] Archive member '%s' may be bogus; not deleted
hr: *** [%s] Član arhive „%s“ je možda lažan; nije izbrisani

en: *** Archive member '%s' may be bogus; not deleted
hr: *** Član arhive „%s“ je možda lažan; nije izbrisani

en: *** [%s] Deleting file '%s'
hr: *** [%s] Briše se datoteka „%s“

en: *** Deleting file '%s'
hr: *** Briše se datoteka „%s“

en: #  recipe to execute
hr: #  pokrenuti recept

en:  (built-in):
hr:  (ugrađeno):

en:  (from '%s', line %lu):
hr:  (iz „%s“, redak %lu):

en: 
    # Directories
hr: 
    # Direktoriji

en: # %s: could not be stat'd.
hr: # nije bilo moguće dobiti status od %s.

en: # %s (key %s, mtime %I64u): could not be opened.
hr: # %s (ključ %s, vrijeme zadnje izmjene %I64u): nije bilo moguće otvoriti.

en: # %s (device %d, inode [%d,%d,%d]): could not be opened.
hr: # %s (uređaj %d, inode [%d,%d,%d]): nije bilo moguće otvoriti.

en: # %s (device %ld, inode %ld): could not be opened.
hr: # %s (uređaj %ld, inode %ld): nije bilo moguće otvoriti.

en: # %s (key %s, mtime %I64u):
hr: # %s (ključ %s, vrijeme zadnje izmjene %I64u):

en: # %s (device %d, inode [%d,%d,%d]):
hr: # %s (uređaj %d, inode [%d,%d,%d]):

en: # %s (device %ld, inode %ld):
hr: # %s (uređaj %ld, inode %ld):

en: No
hr: Ne

en:  files,
hr:  datoteke,

en: no
hr: ne

en:  impossibilities
hr:  nemogućnosti

en:  so far.
hr:  do sada.

en:  impossibilities in %lu directories.
hr:  nemogućnosti u %lu direktorija.

en: Recursive variable '%s' references itself (eventually)
hr: Rekurzivna varijabla „%s“ ukazuje na samu sebe (u konačnici)

en: unterminated variable reference
hr: nedovršena referencija na varijablu

en: Recipe was specified for file '%s' at %s:%lu,
hr: Recept za datoteku „%s“ bio je naveden u %s:%lu,

en: Recipe for file '%s' was found by implicit rule search,
hr: Recept za datoteku „%s“ je pronađen u implicitnim pravilima,

en: but '%s' is now considered the same file as '%s'.
hr: ali „%s“ se sada smatra istom datotekom kao i „%s“.

en: Recipe for '%s' will be ignored in favor of the one for '%s'.
hr: Recept za „%s“ će se ignorirati a koristit će se „%s“.

en: can't rename single-colon '%s' to double-colon '%s'
hr: ne može se preimenovati „%s“ s jednom dvotočkom u „%s“ s dvije dvotočke

en: can't rename double-colon '%s' to single-colon '%s'
hr: ne može se preimenovati „%s“ s dvije dvotočke u „%s“ s jednom dvotočkom

en: *** Deleting intermediate file '%s'
hr: *** Briše se privremena posredna datoteka „%s“

en: Removing intermediate files...
hr: Uklanjanju se privremene posredne datoteke...

en: Current time
hr: Trenutačno vrijeme

en: %s: Timestamp out of range; substituting %s
hr: %s: Vremenski žig je izvan granica raspona; zamjenjuje se s %s

en: # Not a target:
hr: # Nije cilj (target):

en: #  Precious file (prerequisite of .PRECIOUS).
hr: #  Vrijedna (precious) datoteka (preduvjet za .PRECIOUS).

en: #  Phony target (prerequisite of .PHONY).
hr: #  Lažni (phony) cilj (preduvjet za .PHONY).

en: #  Command line target.
hr: #  Cilj naredbenog retka.

en: #  A default, MAKEFILES, or -include/sinclude makefile.
hr: #  Zadani Makefile, MAKEFILES, ili include/sinclude-makefile

en: #  Builtin rule
hr: #  Ugrađeno pravilo

en: #  Implicit rule search has been done.
hr: #  Provedeno je pretraživanje pomoću implicitnih pravila.

en: #  Implicit rule search has not been done.
hr: #  Nije provedeno pretraživanje pomoću implicitnih pravila.

en: #  Implicit/static pattern stem: '%s'
hr: #  Implicitni ili statički korijen uzorka: „%s“

en: #  File is an intermediate prerequisite.
hr: #  Datoteka je privremeni posredni preduvjet.

en: #  Also makes:
hr: #  Također napravi:

en: #  Modification time never checked.
hr: #  Nikad nije provjereno vrijeme zadnje izmjene

en: #  File does not exist.
hr: #  Datoteka ne postoji.

en: #  File is very old.
hr: #  Datoteka je vrlo stara.

en: #  Last modified %s
hr: #  Vrijeme zadnje promjene %s

en: #  File has been updated.
hr: #  Datoteka je bila ažurirana.

en: #  File has not been updated.
hr: #  Datoteka nije bila ažurirana.

en: #  Recipe currently running (THIS IS A BUG).
hr: #  Recept koji se još uvijek izvršava (OVO JE PROGRAMSKA GREŠKA).

en: #  Dependencies recipe running (THIS IS A BUG).
hr: #  Recept za ovisnosti koji se još uvijek izvršava (OVO JE PROGRAMSKA GREŠKA)

en: #  Successfully updated.
hr: #  Uspješno ažurirano.

en: #  Needs to be updated (-q is set).
hr: #  Ažuriranje je nužno (opcija -q je dana).

en: #  Failed to be updated.
hr: #  Ažuriranje nije uspjelo.

en: #  Invalid value in 'command_state' member!
hr: #  Nevaljana vrijednost u command_state članu!

en: 
    # Files
hr: 
    # Datoteke

en: 
    # files hash-table stats:
    #
hr: 
    # status datoteka hash-tablice:
    #

en: %s: Field '%s' not cached: %s
hr: %s: Polja „%s“ nema u predmemoriji (nije cached): %s

en: non-numeric first argument to 'word' function
hr: prvi argument funkcije „word“ nije broj

en: first argument to 'word' function must be greater than 0
hr: prvi argument funkcije „word“ mora biti veći od 0

en: non-numeric first argument to 'wordlist' function
hr: prvi argument funkcije „wordlist“ nije broj

en: non-numeric second argument to 'wordlist' function
hr: drugi argument funkcije „wordlist“ nije broj

en: windows32_openpipe: DuplicateHandle(In) failed (e=%ld)
hr: windows32_openpipe: DuplicateHandle(In) nije uspješna (e=%ld)

en: windows32_openpipe: DuplicateHandle(Err) failed (e=%ld)
hr: windows32_open_pipe: DuplicateHandle(Err) nije uspješna (e=%ld)

en: CreatePipe() failed (e=%ld)
hr: CreatePipe() nije uspješna (e=%ld)

en: windows32_openpipe(): process_init_fd() failed
hr: windows32_openpipe(): process_init_fd() nije uspješna

en: Cleaning up temporary batch file %s
hr: Izbrisana je privremena (batch) datoteka %s.

en: file: missing filename
hr: datoteka: nema imena datoteke

en: open: %s: %s
hr: open(): %s: %s

en: write: %s: %s
hr: write(): %s: %s

en: close: %s: %s
hr: close(): %s: %s

en: file: too many arguments
hr: datoteka: previše argumenata

en: read: %s: %s
hr: read(): %s: %s

en: file: invalid file operation: %s
hr: datoteka: nevaljana operacija na datoteci: %s

en: insufficient number of arguments (%d) to function '%s'
hr: nedovoljan broj argumenata (%d) za funkciju „%s“

en: unimplemented on this platform: function '%s'
hr: nije implementirana na ovoj platformi: funkcija „%s“

en: unterminated call to function '%s': missing '%c'
hr: nedovršeni poziv funkciji „%s“: nedostaje %c

en: Empty function name
hr: Prazno ime funkcije

en: Invalid function name: %s
hr: Nevaljani naziv funkcije: %s

en: Function name too long: %s
hr: Naziv funkcije je predugačak: %s

en: Invalid minimum argument count (%u) for function %s
hr: Nevaljani minimalni broj argumenata (%u) za funkciju %s

en: Invalid maximum argument count (%u) for function %s
hr: Nevaljani maksimalni broj argumenata (%u) za funkciju %s

en: %s: option '%s' is ambiguous
hr: %s: opcija „%s“ je dvosmislena

en: %s: option '--%s' doesn't allow an argument
hr: %s: opcija „--%s“ ne dopušta argument

en: %s: option '%c%s' doesn't allow an argument
hr: %s: opcija „%c%s“ ne dopušta argument

en: %s: option '%s' requires an argument
hr: %s: opcija „%s“ zahtijeva argument

en: %s: unrecognized option '--%s'
hr: %s: neprepoznata opcija „--%s“

en: %s: unrecognized option '%c%s'
hr: %s: neprepoznata opcija „%c%s“

en: %s: illegal option -- %c
hr: %s: nepropisna opcija -- %c

en: %s: invalid option -- %c
hr: %s: nevaljana opcija -- %c

en: %s: option requires an argument -- %c
hr: %s: opcija zahtijeva argument -- %c

en: %s: option '-W %s' is ambiguous
hr: %s: opcija „-W %s“ je dvosmislena

en: %s: option '-W %s' doesn't allow an argument
hr: %s: opcija „-W %s“ ne dopušta argument

en: guile: Expanding '%s'
hr: guile: Proširuje se „%s“

en: guile: Evaluating '%s'
hr: guile: Procjena „%s“

en: can't allocate %lu bytes for hash table: memory exhausted
hr: ne može dodijeliti %lu bajtova za hash-tablicu: nema dovoljno memorije

en: Load=%lu/%lu=%.0f%%,
hr: Opterećenje=%lu/%lu=%.0f%%,

en: Collisions=%lu/%lu=%.0f%%
hr: Sudari=%lu/%lu=%.0f%%

en: Looking for an implicit rule for '%s'.
hr: Potraga za implicitnim pravilom za „%s“.

en: Looking for archive-member implicit rule for '%s'.
hr: Traži se implicitno pravilo za člana arhive za „%s“

en: Avoiding implicit rule recursion.
hr: Sprječavanje  rekurzije implicitnog pravila.

en: Stem too long: '%.*s'.
hr: Predugački je korijen uzorka: „%.*s“.

en: Trying pattern rule with stem '%.*s'.
hr: Isprobava se pravilo s korijenom uzorka „%.*s“.

en: Rejecting impossible rule prerequisite '%s'.
hr: Odbija se nemogući preduvjet pravila „%s“.

en: Rejecting impossible implicit prerequisite '%s'.
hr: Odbija se nemogući implicitni preduvjet „%s“.

en: Trying rule prerequisite '%s'.
hr: Isprobava se pravilo preduvjeta „%s“.

en: Trying implicit prerequisite '%s'.
hr: Isprobava se implicitni preduvjet „%s“.

en: Found prerequisite '%s' as VPATH '%s'
hr: Nađeni preduvjet „%s“ kao VPATH „%s“

en: Looking for a rule with intermediate file '%s'.
hr: Potraga za pravilom s privremenom posrednom datotekom „%s“.

en: Cannot create a temporary file
hr: Ne može se stvoriti privremena datoteka

en:  (core dumped)
hr:  (**krah**: stanje memorije je dokumentirano!)

en:  (ignored)
hr:  (ignorira se)

en: <builtin>
hr: <ugrađeno>

en: %s[%s: %s] Error %d%s
hr: %s[%s: %s] Greška %d%s

en: *** Waiting for unfinished jobs....
hr: *** Čeka se na nedovršene poslove....

en: Live child %p (%s) PID %s %s
hr: Živi potomak (nedovršeni dijete-proces) %p (%s) PID %s %s

en:  (remote)
hr:  (udaljeno)

en: Reaping winning child %p PID %s %s
hr: Čišćenje iza uspješnog potomka (dijete-procesa) %p PID %s %s

en: Reaping losing child %p PID %s %s
hr: Čišćenje iza neuspješnoga potomka (dijete-procesa) %p PID %s %s

en: Cleaning up temp batch file %s
hr: Čišćenje iza privremene (batch) datoteke %s

en: Cleaning up temp batch file %s failed (%d)
hr: Čišćenje iza privremene (batch) datoteke %s nije uspjelo (%d)

en: Removing child %p PID %s%s from chain.
hr: Potomak (dijete-proces) %p PID %s%s je uklonjen iz lanca.

en: Released token for child %p (%s).
hr: Oslobođen je token za potomka (dijete-procesa) %p (%s).

en: process_easy() failed to launch process (e=%ld)
hr: process_easy() nije uspjela pokrenuti proces (e=%ld)

en: 
    Counted %d args in failed launch
hr: 
    %d argumenata izbrojeno je pri neuspjelom pokretanju

en: Putting child %p (%s) PID %s%s on the chain.
hr: Umetanje potomka (dijete-procesa) %p (%s) PID %s%s u lanac.

en: Obtained token for child %p (%s).
hr: Dobiveni je token za potomka (dijete-procesa) %p (%s).

en: %s: target '%s' does not exist
hr: %s: cilj „%s“ ne postoji

en: %s: update target '%s' due to: %s
hr: %s: ažurira cilj „%s“ za potrebe: %s

en: cannot enforce load limits on this operating system
hr: ne mogu se nametnuti granice opterećenja na ovom operacijskom sustavu

en: cannot enforce load limit:
hr: ne može nametnuti granice opterećenja:

en: no more file handles: could not duplicate stdin
hr: nema više datotečnih kvačica: nije se mogao duplicirati standardni ulaz

en: no more file handles: could not duplicate stdout
hr: nema više datotečnih kvačica: nije se mogao duplicirati standardni izlaz

en: no more file handles: could not duplicate stderr
hr: nema više datotečnih kvačica: nije se mogao duplicirati
    standardni izlaz za greške

en: Could not restore stdin
hr: Nije moguće obnoviti standardni ulaz

en: Could not restore stdout
hr: Nije moguće obnoviti standardni izlaz

en: Could not restore stderr
hr: Nije moguće obnoviti standardni izlaz greški

en: make reaped child pid %s, still waiting for pid %s
hr: make je počistio potomka (dijete-proces) PID %s, ali još uvijek čeka na PID %s

en: spawnvpe: environment space might be exhausted
hr: spawnvpe: može biti da u okolini nema dovoljno prostora

en: $SHELL changed (was '%s', now '%s')
hr: Varijabla $SHELL se promijenila (prije „%s“, sada „%s“)

en: Creating temporary batch file %s
hr: Stvara se privremena (batch) datoteka %s

en: Batch file contents:
    	@echo off
hr: Sadržaj (batch) datoteke:
    	@echo off

en: Batch file contents:%s
    	%s
hr: Sadržaj (batch) datoteke:%s
    	%s

en: %s (line %d) Bad shell context (!unixy && !batch_mode_shell)
hr: %s (redak %d) Loši kontekst ljuske (!unixy && !batch_mode_shell)

en: Failed to open global symbol table: %s
hr: Otvaranje globalne tablice simbola nije uspjelo: %s

en: Loaded object %s is not declared to be GPL compatible
hr: Učitani objekt %s nema deklaraciju da je kompatibilan s GPL-om

en: Failed to load symbol %s from %s: %s
hr: Simbol %s iz %s nije uspjelo učitati: %s

en: Empty symbol name for load: %s
hr: Prazno ime simbola za učitati: %s

en: Loading symbol %s from %s
hr: Učitava se simbol %s iz %s

en: The 'load' operation is not supported on this platform.
hr: Operacija load nije podržana na ovoj platformi.

en: Options:
hr: Opcije:

en:   -b, -m                      Ignored for compatibility.
hr:   -b, -m                      ignorira se zbog kompatibilnosti

en:   -B, --always-make           Unconditionally make all targets.
hr:   -B, --always-make           bezuvjetno napravi sve ciljeve

en:   -C DIRECTORY, --directory=DIRECTORY
                                  Change to DIRECTORY before doing anything.
hr:   -C DIREKTORIJ, --directory=DIREKTORIJ
                                  prije početka rada prijeđe u DIREKTORIJ

en:   -d                          Print lots of debugging information.
hr:   -d                          ispisuje puno podataka za debugiranje

en:   --debug[=FLAGS]             Print various types of debugging information.
hr:   --debug[=ZASTAVICE]         ispisuje razne vrste informacija za debugiranje

en:   -e, --environment-overrides
                                  Environment variables override makefiles.
hr:   -e, --environment-overrides
                                  učini da „make“ rabi varijable okoline umjesto
                                    tih istih varijabli iz Makefiles

en:   -E STRING, --eval=STRING    Evaluate STRING as a makefile statement.
hr:   -E STRING, --eval=STRING    evaluira STRING kao Makefile direktivu

en:   -f FILE, --file=FILE, --makefile=FILE
                                  Read FILE as a makefile.
hr:   -f DATOTEKA, --file=DATOTEKA, --makefile=DATOTEKA
                                  čita i koristi DATOTEKU kao Makefile

en:   -h, --help                  Print this message and exit.
hr:   -h, --help                  ova pomoć

en:   -i, --ignore-errors         Ignore errors from recipes.
hr:   -i, --ignore-errors         ignorira sve greške u receptima

en:   -I DIRECTORY, --include-dir=DIRECTORY
                                  Search DIRECTORY for included makefiles.
hr:   -I DIREKTORIJ, --include-dir=DIREKTORIJ
                                  traži include-Makefiles u DIREKTORIJU

en:   -j [N], --jobs[=N]          Allow N jobs at once; infinite jobs with no arg.
hr:   -j [N], --jobs[=N]          dopušta N istovremenih poslova; ako se izostavi
                                    argument N, nema ograničenja broju poslova

en:   -k, --keep-going            Keep going when some targets can't be made.
hr:   -k, --keep-going            nastavlja raditi (iako se neki od ciljeva
                                    ne mogu napraviti).

en:   -l [N], --load-average[=N], --max-load[=N]
                                  Don't start multiple jobs unless load is below N.
hr:   -l [N], --load-average[=N], --max-load[=N]
                                  ne pokreće više poslova istovremeno ako
                                    je opterećenje veće od N

en:   -L, --check-symlink-times   Use the latest mtime between symlinks and target.
hr:   -L, --check-symlink-times   od simboličke veze i njezinoga cilja koristi
                                    se kasnije vrijeme izmjene (mtime)

en:   -n, --just-print, --dry-run, --recon
                                  Don't actually run any recipe; just print them.
hr:   -n, --just-print, --dry-run, --recon
                                  ne pokreće recepte već ih samo ispiše

en:   -o FILE, --old-file=FILE, --assume-old=FILE
                                  Consider FILE to be very old and don't remake it.
hr:   -o DATOTEKA, --old-file=DATOTEKA, --assume-old=DATOTEKA
                                  ne obnavlja DATOTEKU jer je vrlo stara

en:   -O[TYPE], --output-sync[=TYPE]
                                  Synchronize output of parallel jobs by TYPE.
hr:   -O[TYPE], --output-sync[=TIP]
                                  TIP sinkronizacije izlaznih paralelnih poslova

en:   -p, --print-data-base       Print make's internal database.
hr:   -p, --print-data-base       ispiše internu bazu podataka „make“ programa

en:   -q, --question              Run no recipe; exit status says if up to date.
hr:   -q, --question              ne pokreće recepte; izlazni status pokaže
                                    jesu li aktualni

en:   -r, --no-builtin-rules      Disable the built-in implicit rules.
hr:   -r, --no-builtin-rules      onemogući ugrađena implicitna pravila

en:   -R, --no-builtin-variables  Disable the built-in variable settings.
hr:   -R, --no-builtin-variables  onemogući ugrađene vrijednosti varijabli

en:   -s, --silent, --quiet       Don't echo recipes.
hr:   -s, --silent, --quiet       ne ispisuje recepte

en:   --no-silent                 Echo recipes (disable --silent mode).
hr:   --no-silent                 odjekuje recepte (poništi --silent način)

en:   -S, --no-keep-going, --stop
                                  Turns off -k.
hr:   -S, --no-keep-going, --stop
                                  ukida opciju -k

en:   -t, --touch                 Touch targets instead of remaking them.
hr:   -t, --touch                 „touch“ (ažurira vrijeme) ciljeve umjesto
                                    da ih iznova napravi

en:   --trace                     Print tracing information.
hr:   -d                          ispisuje informacije praćenja (tracing)

en:   -v, --version               Print the version number of make and exit.
hr:   -v, --version               informacije o ovoj inačici programa

en:   -w, --print-directory       Print the current directory.
hr:   -w, --print-directory       ispiše trenutačni direktorij

en:   --no-print-directory        Turn off -w, even if it was turned on implicitly.
hr:   --no-print-directory        ukida opciju -w (čak i ako je implicirana)

en:   -W FILE, --what-if=FILE, --new-file=FILE, --assume-new=FILE
                                  Consider FILE to be infinitely new.
hr:   -W DATOTEKA, --what-if=DATOTEKA, --new-file=DATOTEKA, --assume-new=DATOTEKA
                                  smatra da je DATOTEKA zauvijek nova

en:   --warn-undefined-variables  Warn when an undefined variable is referenced.
hr:   --warn-undefined-variables  upozori na referiranje nedefinirane varijable

en: empty string invalid as file name
hr: prazni string nije valjano ime datoteke

en: unknown debug level specification '%s'
hr: nepoznata specifikacija „%s“ za razinu dijagnostike

en: unknown output-sync type '%s'
hr: nepoznati tip sinkronizacije izlaza „%s“

en: %s: Interrupt/Exception caught (code = 0x%lx, addr = 0x%p)
hr: %s: Prekid/iznimka primljena (kȏd  = 0x%lx, adresa = 0x%p)

en: 
    Unhandled exception filter called from program %s
    ExceptionCode = %lx
    ExceptionFlags = %lx
    ExceptionAddress = 0x%p
hr: 
    Filtar neobrađene iznimke pozvan je iz programa %s
    ExceptionCode = %lx
    ExceptionFlags = %lx
    ExceptionAddress = 0x%p

en: Access violation: write operation at address 0x%p
hr: Povreda prava pristupa: operacija pisanja na adresi 0x%p

en: Access violation: read operation at address 0x%p
hr: Povreda prava pristupa: operacija čitanja na adresi 0x%p

en: find_and_set_shell() setting default_shell = %s
hr: find_and_set_shell() postavlja default_shell = %s

en: find_and_set_shell() path search set default_shell = %s
hr: find_and_set_shell() pretragom staze postavlja default_shell = %s

en: warning: jobserver unavailable: using -j1.  Add '+' to parent make rule.
hr: upozorenje: jobserver nije dostupni: koristi se -j1.
    Dodajte „+“ make pravilu pretka (parent)

en: warning: -j%d forced in submake: resetting jobserver mode.
hr: upozorenje: -j%d je forsiran u submake: resetira mȏd jobservera.

en: Makefile from standard input specified twice.
hr: Makefile je dva puta naveden na standardnom ulazu.

en: fopen (temporary file)
hr: fopen (privremena datoteka)

en: fwrite (temporary file)
hr: fwrite (privremena datoteka)

en: warning: -j%d forced in makefile: resetting jobserver mode.
hr: upozorenje: -j%d je forsiran u makefile: resetira mȏd jobservera.

en: Parallel jobs (-j) are not supported on this platform.
hr: Paralelni poslovi (-j) nisu podržani na ovoj platformi.

en: Resetting to single job (-j1) mode.
hr: Povratak na način rada s jednim poslom (-j1).

en: Symbolic links not supported: disabling -L.
hr: Simboličke veze nisu podržane: onemogućuje se -L.

en: Updating makefiles....
hr: Ažuriraju se Makefiles....

en: Makefile '%s' might loop; not remaking it.
hr: Makefile „%s“ bi mogao ući u petlju; neće se ponovno napraviti.

en: Failed to remake makefile '%s'.
hr: Nije uspjelo ponovno napraviti Makefile „%s“.

en: Included makefile '%s' was not found.
hr: „%s“ include-Makefile nije bio pronađen.

en: Makefile '%s' was not found
hr: Makefile „%s“ nije pronađen

en: Couldn't change back to original directory.
hr: Ne bilo moguće vratiti se u izvorni direktorij.

en: Re-executing[%u]:
hr: Ponovno izvršavanje[%u]:

en: unlink (temporary file):
hr: unlink (privremena datoteka):

en: .DEFAULT_GOAL contains more than one target
hr: .DEFAULT_GOAL sadrži više od jednoga cilja

en: No targets
hr: Nema ciljeva

en: No targets specified and no makefile found
hr: Nije navedeni nijedan cilj i nije pronađeni nijedan Makefile

en: Updating goal targets....
hr: Ažuriraju se ciljevi....

en: warning:  Clock skew detected.  Your build may be incomplete.
hr: upozorenje: Otkriveni je problem sa satom. Kompilacija možda nije kompletna.

en: Usage: %s [options] [target] ...
hr: Uporaba: %s [opcije] [cilj] ...

en: 
    This program built for %s
hr: 
    Ovaj program je proizveden za %s

en: 
    This program built for %s (%s)
hr: 
    Ovaj program je proizveden za %s (%s)

en: Report bugs to <bug-make@gnu.org>
hr: Greške (bugs) na engleskom javite na <bug-make@gnu.org>
    Pogreške u prijevodu i vaše prijedloge javite na <lokalizacija@linux.hr>

en: the '%s%s' option requires a non-empty string argument
hr: opcija %s%s zahtijeva neprazni string za argument

en: the '-%c' option requires a positive integer argument
hr: opcija -%c zahtijeva pozitivni cijeli broj za argument

en: %sBuilt for %s
hr: %sProizvedeno za %s

en: %sBuilt for %s (%s)
hr: %sProizvedeno za %s (%s)

en: %sLicense GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
    %sThis is free software: you are free to change and redistribute it.
    %sThere is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
hr: %sLicencija GPLv3+: GNU GPL inačica 3 ili kasnija
    v.  <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
    %sOvo je slobodan softver: slobodno ga mijenjajte i distribuirajte.
    %sNEMA JAMSTVA do granica dopuštenih zakonom.
    Pogreške u prijevodu i vaše prijedloge javite na <lokalizacija@linux.hr>

en: 
    # Make data base, printed on %s
hr: 
    # „Make“ baza podataka, ispisana na %s

en: 
    # Finished Make data base on %s
hr: 
    # Gotova „Make“ baza podataka je spremna na %s

en: %s: user %lu (real %lu), group %lu (real %lu)
hr: %s: korisnik %lu (stvarni %lu), grupa %lu (stvarna %lu)

en: Initialized access
hr: Pristup je iniciran

en: User access
hr: Pristup korisnikom

en: Make access
hr: Pristup make-om

en: Child access
hr: Pristup potomkom (dijete-proces)

en: %s: Entering an unknown directory
hr: %s: Unos nepoznatoga direktorija

en: %s: Leaving an unknown directory
hr: %s: Nema nepoznatoga direktorija

en: %s: Entering directory '%s'
hr: %s: Ulazi se u direktorij „%s“

en: %s: Leaving directory '%s'
hr: %s: Izlazi se iz direktorija „%s“

en: %s[%u]: Entering an unknown directory
hr: %s[%u]: Unos nepoznatoga direktorija

en: %s[%u]: Leaving an unknown directory
hr: %s[%u]: Nema nepoznatoga direktorija

en: %s[%u]: Entering directory '%s'
hr: %s[%u]: Ulazi se u direktorij „%s“

en: %s[%u]: Leaving directory '%s'
hr: %s[%u]: Izlazi se iz direktorija „%s“

en: write error: stdout
hr: greška pisanja: standardni izlaz (stdout)

en: .  Stop.
hr: .  Zaustavljeno.

en: -O[TYPE] (--output-sync[=TYPE]) is not configured for this build.
hr: Opcija -O[TYPE] (--output-sync[=TYPE]) nije ugrađena u ovu kompilaciju.

en: creating jobs pipe
hr: stvaranje cijevi za poslove

en: duping jobs pipe
hr: stvaranje kopije cijevi za poslove

en: init jobserver pipe
hr: inicijalizacija cijevi jobservera

en: internal error: invalid --jobserver-auth string '%s'
hr: **interna greška**: nevaljani string „%s“ za --jobserver-auth

en: Jobserver client (fds %d,%d)
hr: Klijent jobservera (fds %d,%d)

en: jobserver pipeline
hr: cjevovod (pipeline) jobservera

en: write jobserver
hr: zapis jobservera

en: job server shut down
hr: jobserver isključen

en: pselect jobs pipe
hr: pselect() cijevi poslova

en: read jobs pipe
hr: čitanje iz cijevi poslova

en: Reading makefiles...
hr: Čitaju se Makefiles...

en: Reading makefile '%s'
hr: Čita se Makefile „%s“

en:  (no default goal)
hr:  (nema zadanog cilja)

en:  (search path)
hr:  (staza pretraživanja)

en:  (don't care)
hr:  (nije važno)

en:  (no ~ expansion)
hr:  (bez proširivanja znaka ~)

en: Skipping UTF-8 BOM in makefile '%s'
hr: Preskače se UTF-8 BOM u Makefile „%s“

en: Skipping UTF-8 BOM in makefile buffer
hr: Preskače se UTF-8 BOM u Makefile međuspremniku

en: invalid syntax in conditional
hr: nevaljana sintaksa u uvjetnom izrazu

en: %s: failed to load
hr: %s: učitavanje nije uspjelo

en: recipe commences before first target
hr: recept započinje prije prvog cilja

en: missing rule before recipe
hr: nema pravila prije recepta

en: missing separator (did you mean TAB instead of 8 spaces?)
hr: nema separatora (Mislili ste TAB umjesto 8 razmaka?)

en: missing separator
hr: nema separatora

en: missing target pattern
hr: nema uzorka za cilj

en: multiple target patterns
hr: nekoliko uzoraka za cilj

en: target pattern contains no '%%'
hr: uzorak cilja ne sadrži „%%“

en: missing 'endif'
hr: nema „endif“

en: empty variable name
hr: prazno ime varijable

en: extraneous text after 'define' directive
hr: suvišni tekst nakon „define“ direktive

en: missing 'endef', unterminated 'define'
hr: nema „endef“, nedovršeni „define“

en: extraneous text after 'endef' directive
hr: suvišni tekst nakon „endef“ direktive

en: extraneous text after '%s' directive
hr: suvišni tekst nakon „%s“ direktive

en: extraneous '%s'
hr: suvišni „%s“

en: only one 'else' per conditional
hr: samo jedan „else“ po uvjetnom izrazu

en: Malformed target-specific variable definition
hr: Deformirana definicija varijable specifične za cilj

en: prerequisites cannot be defined in recipes
hr: preduvjeti se ne mogu definirani u receptima

en: grouped targets must provide a recipe
hr: grupirani ciljevi moraju predati recept

en: mixed implicit and static pattern rules
hr: pomiješana su implicitna i statička uzorak-pravila

en: mixed implicit and normal rules
hr: pomiješana su implicitna i normalna pravila

en: target '%s' doesn't match the target pattern
hr: cilj „%s“ se ne podudara s uzorkom cilja

en: target file '%s' has both : and :: entries
hr: ciljna datoteka „%s“ sadrži „:“ i  „::“

en: target '%s' given more than once in the same rule
hr: cilj „%s“ je naveden više od jedanput u istom pravilu

en: warning: overriding recipe for target '%s'
hr: upozorenje: ignorira se recept za cilj „%s“

en: warning: ignoring old recipe for target '%s'
hr: upozorenje: ignorira se stari recept za cilj „%s“

en: *** mixed implicit and normal rules: deprecated syntax
hr: *** pomiješana su implicitna i normalna pravila: to je zastarjela sintaksa

en: warning: overriding group membership for target '%s'
hr: upozorenje: ignorira se članstvo grupe za cilj „%s“

en: warning: NUL character seen; rest of line ignored
hr: upozorenje: pročitani je NUL znak; ostatak retka se ignorira

en: Nothing to be done for '%s'.
hr: Nema ništa za napraviti za „%s“.

en: '%s' is up to date.
hr: „%s“ je ažurirani.

en: Pruning file '%s'.
hr: Čišćenje datoteke „%s“.

en: %sNo rule to make target '%s', needed by '%s'%s
hr: %sNema pravila za izradu cilja „%s“ koji je potrebni za „%s“%s

en: %sNo rule to make target '%s'%s
hr: %sNema pravila za izradu cilja „%s“%s

en: Considering target file '%s'.
hr: Razmatra se ciljna datoteka „%s“.

en: Recently tried and failed to update file '%s'.
hr: Nedavni pokušaj ažuriranja datoteke „%s“ nije uspio.

en: File '%s' was considered already.
hr: Datoteka „%s“ je već bila razmatrana.

en: Still updating file '%s'.
hr: Datoteka „%s“ se još uvijek ažurira.

en: Finished updating file '%s'.
hr: Ažuriranje datoteke „%s“ je završeno.

en: File '%s' does not exist.
hr: Datoteka „%s“ ne postoji.

en: *** Warning: .LOW_RESOLUTION_TIME file '%s' has a high resolution time stamp
hr: *** Upozorenje: .LOW_RESOLUTION_TIME datoteka „%s“ ima
                    vremensku oznaku visoke rezolucije

en: Found an implicit rule for '%s'.
hr: Pronađeno je implicitno pravilo za „%s“.

en: No implicit rule found for '%s'.
hr: Nijedno implicitno pravilo nije pronađeno za „%s“.

en: Using default recipe for '%s'.
hr: Rabi se zadani recept za „%s“.

en: Circular %s <- %s dependency dropped.
hr: Kružna ovisnost %s <- %s je odbačena.

en: Finished prerequisites of target file '%s'.
hr: Preduvjeti za ciljnu datoteku „%s“ su gotovi.

en: The prerequisites of '%s' are being made.
hr: Preduvjeti za „%s“ se izrađuju.

en: Giving up on target file '%s'.
hr: Odustaje se od izrade ciljne datoteke „%s“.

en: Target '%s' not remade because of errors.
hr: Cilj „%s“ nije bio zbog grešaka ponovno izrađen.

en: Prerequisite '%s' is order-only for target '%s'.
hr: Preduvjet „%s“ je order-only za cilj „%s“.
    order-only: make neće preraditi (remake) „normalne“ recepte ako se izmjeni
    vremenska oznaka na order-only cilju (normalno, make uvijek preradi
    recepte kad god se izmjeni vremenska oznaka na bilo kojem objektu).

en: Prerequisite '%s' of target '%s' does not exist.
hr: Preduvjet „%s“ za cilj „%s“ ne postoji.

en: Prerequisite '%s' is newer than target '%s'.
hr: Preduvjet „%s“ je noviji nego od od njega ovisni cilj „%s“.

en: Prerequisite '%s' is older than target '%s'.
hr: Preduvjet „%s“ je stariji nego od od njega ovisni cilj „%s“.

en: Target '%s' is double-colon and has no prerequisites.
hr: Cilj „%s“ je s dvije dvotočke i nema preduvjeta.

en: No recipe for '%s' and no prerequisites actually changed.
hr: Nema recepta za „%s“ i zapravo nijedan od preduvjeta nije promijenjen.

en: Making '%s' due to always-make flag.
hr: „%s“ se zbog zastavice always-make ponovno izrađuje.

en: No need to remake target '%s'
hr: Nema potrebe preraditi cilj „%s“

en: ; using VPATH name '%s'
hr: ; rabi se naziv „%s“ za VPATH

en: Must remake target '%s'.
hr: Cilj „%s“ se mora preraditi.

en:   Ignoring VPATH name '%s'.
hr:   Zanemaruje se naziv „%s“ za VPATH.

en: Recipe of '%s' is being run.
hr: Recept za „%s“ se upravo izvršava.

en: Failed to remake target file '%s'.
hr: Prerada ciljne datoteke „%s“ nije uspjela.

en: Successfully remade target file '%s'.
hr: Ciljna datoteka „%s“ je uspješno prerađena.

en: Target file '%s' needs to be remade under -q.
hr: Ciljnu datoteku „%s“ treba ponovno preraditi s opcijom -q.

en: Using default commands for '%s'.
hr: Rabe se zadane naredbe za „%s“.

en: Warning: File '%s' has modification time %s s in the future
hr: Upozorenje: Vremenska oznaka modifikacije datoteke „%s“ je za
                %s sekunda u budućnosti

en: .LIBPATTERNS element '%s' is not a pattern
hr: .LIBPATTERNS član „%s“ nije uzorak

en: Customs won't export: %s
hr: Customs nije moguće eksportirati: %s

en: 
    # Implicit Rules
hr: 
    # Implicitna pravila

en: 
    # No implicit rules.
hr: 
    # Nema implicitnih pravila.

en: 
    # %u implicit rules, %u (%.1f%%) terminal.
hr: 
    # %u implicitnih pravila, %u (%.1f%%) terminal

en: BUG: num_pattern_rules is wrong!  %u != %u
hr: BUG: pogrešna num_pattern_rules!  %u != %u

en: unknown signal
hr: nepoznati signal

en: Hangup
hr: Terminal zatvoren (SIGHUP)

en: Interrupt
hr: Prekini (SIGINT)

en: Quit
hr: Završi

en: Illegal Instruction
hr: Nepropisna instrukcija

en: Trace/breakpoint trap
hr: Trace/breakpoint (SIGTRAP)

en: Aborted
hr: Prekid (SIGABRT)

en: IOT trap
hr: IOT zamka (SIGIOT)

en: EMT trap
hr: EMT zamka (SIGEMT)

en: Floating point exception
hr: Iznimka (broja) pomičnog zareza (SIGFPE)

en: Killed
hr: Ubijen (SIGKILL)

en: Bus error
hr: Sabirnička greška (SIGBUS)

en: Segmentation fault
hr: Segmentacijska greška (SIGSEGV)

en: Bad system call
hr: Loši sustavski poziv (SIGSYS)

en: Broken pipe
hr: Prekinuta cijev (SIGPIPE)

en: Alarm clock
hr: Budilica (SIGALRM)

en: Terminated
hr: Završeno (SIGTERM)

en: User defined signal 1
hr: Korisnikom definiran signal 1 (SIGUSR1)

en: User defined signal 2
hr: Korisnikom definiran signal 2 (SIGUSR2)

en: Child exited
hr: Potomak (child process) je završio (SIGCHLD)

en: Power failure
hr: Prekinuto napajanje (SIGPWR)

en: Stopped
hr: Zaustavljeno

en: Stopped (tty input)
hr: Zaustavljeno (tty ulaz) (SIGTTIN)

en: Stopped (tty output)
hr: Zaustavljeno (tty izlaz) (SIGTTOU)

en: Stopped (signal)
hr: Zaustavljeno (signal) (SIGSTOP)

en: CPU time limit exceeded
hr: Prekoračeno je vremensko ograničenje procesora (SIGXCPU)

en: File size limit exceeded
hr: Prekoračeno ograničenje veličine datoteke (SIGXFS2)

en: Virtual timer expired
hr: Virtualni tajmer je istekao (SIGVTALRM)

en: Profiling timer expired
hr: Isteklo je vrijeme za profiliranj (SIGPROF)

en: Window changed
hr: Promjena veličine prozora (SIGWINCH)

en: Continued
hr: Nastavlja se (SIGCONT)

en: Urgent I/O condition
hr: Hitno U/I stanje

en: I/O possible
hr: U/I je sada moguć

en: Resource lost
hr: Resurs je izgubljen (SIGLOST)

en: Danger signal
hr: Signal za opasnost (SIGDANGER)

en: Information request
hr: Zahtjev za informacijom (SIGINFO)

en: Floating point co-processor not available
hr: Koprocesor za rad s pomičnim zarezom/točkom nije dostupan (SIGNOFP)

en: 
    %s No strcache buffers
hr: 
    %s Nema međuspremnika za strcache

en: 
    %s strcache buffers: %lu (%lu) / strings = %lu / storage = %lu B / avg = %lu B
hr: 
    %s strcache međuspremnici: %lu (%lu) / stringova = %lu
      pohrana = %lu B / prosjek = %lu B

en: %s current buf: size = %hu B / used = %hu B / count = %hu / avg = %u B
hr: %s trenutačni međuspremnik: veličina = %hu B / korišteno = %hu B
      broj = %hu / prosjek = %u B

en: %s other used: total = %lu B / count = %lu / avg = %lu B
hr: %s ostalo korišteno: ukupno = %lu B / broj = %lu / prosjek = %lu B

en: %s other free: total = %lu B / max = %lu B / min = %lu B / avg = %hu B
hr: %s ostalo slobodno: ukupno = %lu B / max = %lu B / min = %lu B
      prosjek = %hu B

en: 
    %s strcache performance: lookups = %lu / hit rate = %lu%%
hr: 
    %s strcache učinkovitost: pretraga = %lu / pogodaka = %lu%%

en: # hash-table stats:
    #
hr: # statistika hash-tablice:
    #

en: automatic
hr: automatsko

en: default
hr: zadano

en: environment
hr: okolina

en: makefile
hr: Makefile

en: environment under -e
hr: okolina pod -e

en: command line
hr: naredbeni redak

en: 'override' directive
hr: „override“ direktiva

en:  (from '%s', line %lu)
hr:  (iz „%s“, redak %lu)

en: # variable set hash-table stats:
hr: # statistika varijabli u hash-tablici:

en: 
    # Variables
hr: 
    # Varijable

en: 
    # Pattern-specific Variable Values
hr: 
    # Vrijednosti varijabli specifične za uzorke

en: 
    # No pattern-specific variable values.
hr: 
    # Nema vrijednosti varijabli specifične za uzorke.

en: 
    # %u pattern-specific variable values
hr: 
    # %u vrijednosti varijabli specifične za uzorke

en: warning: undefined variable '%.*s'
hr: upozorenje: nedefinirana varijabla %.*s

en: sys$search() failed with %d
hr: neuspješna sys$search() s greškom %d

en: -warning, you may have to re-enable CTRL-Y handling from DCL.
hr: -upozorenje, možda ćete morati ponovno omogućiti obrađivanje CTRL-Y iz DCL-a.

en: BUILTIN CD %s
hr: UGRAĐENI CD %s

en: Append output to %s
hr: Izlaz pripojen na kraj %s

en: Append %.*s and cleanup
hr: %.*s pripojiti i počistiti

en: Executing %s instead
hr: Umjesto toga izvršava se %s

en: 
    # VPATH Search Paths
hr: 
    # VPATH staza za pretraživanje

en: # No 'vpath' search paths.
hr: # Nema „vpath“ staze za pretraživanje.

en: 
    # %u 'vpath' search paths.
hr: 
    # %u „vpath“ staza za pretraživanje.

en: 
    # No general ('VPATH' variable) search path.
hr: 
    # Nema općenite („VPATH“ varijable) staze za pretraživanje.

en: 
    # General ('VPATH' variable) search path:
    #
hr: 
    # Općenita („VPATH“ varijabla) staza za pretraživanje:
    #

en: Jobserver slots limited to %d
hr: Jobserver broj mjesta je ograničen na %d

en: creating jobserver semaphore: (Error %ld: %s)
hr: kreiranje semafora jobservera: (Greška %ld: %s)

en: internal error: unable to open jobserver semaphore '%s': (Error %ld: %s)
hr: **interna greška**: nije moguće otvoriti semafor
      jobservera „%s“: (Greška %ld: %s)

en: Jobserver client (semaphore %s)
hr: Klijent jobservera (semafor %s)

en: release jobserver semaphore: (Error %ld: %s)
hr: oslobađanje semafora jobservera: (Greška %ld: %s)

en: semaphore or child process wait: (Error %ld: %s)
hr: čekanje na semafor ili na potomka (dijete-procesa): (Greška %ld: %s)
